Середа, 08.02.2023, 12:20   |  Ви увійшли як    Гість   |  Вітаю Вас Гість  |   Реєстрація   |  Вихід  |  Вхід

Релігійна громада Української Православної Церкви (ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА УКРАЇНИ), Парафія Святого Архистратига Михаїла,
просить Вас надати благодійно-фінансову допомогу для будівництва ХРАМОВОГО КОМПЛЕКСУ.
Реквізити для благодійників
Містобудівний розрахунок ХРАМОВОГО КОМПЛЕКСУ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Щиро будемо вдячні, якщо Ви встановите нашу кнопку в себе на сайті:

Українська Православна Церква (ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА УКРАЇНИ) Вінницько-Тульчинська Єпархія Парафія Святого Архистратига Михаїла

Корисні посилання

Новини

Головна » Статті » Новини Української Православної Церкви (ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ)

Лист Митрополита Епіфанія до Папи і Патріарха Феодора щодо антиканонічних дій Церкви Росії

Як нині митрополита Церкви Росії Леоніда в Москві було призначено стати екзархом в Африці, так тоді у Москві посвятили на єпископа в межі Київської Митрополії Мефодія, священника з України, якого призначили, при живому канонічному митрополиті Київському і всієї Руси Йосифі, «місцеблюстителем Київської Митрополії». За таке беззаконня тогочасний Вселенський Патріарх наклав на цього Мефодія анафему. Саме з цього розпочалася історія вторгнення Патріархату Москви в канонічні межі Київської Митрополії, яка триває і досі. Бо Патріархат Москви і уряд царів тоді привласнили собі владу над Київською Митрополією так само, як нині намагаються привласнити собі владу в Африці. І це тривало понад 300 років, аж до часу, коли Вселенський Патріарх належним чином поклав край такому беззаконню, скликавши Собор Церкви України і надавши їй Томос про автокефалію.

Належить не забувати і про вторгнення Церкви Росії та порушення нею канонів у багатьох інших випадках. Без всякого права ця Церква і російська держава вторглися у XVIII столітті в митрополії Криму, належні Вселенському Патріархату, на початку ХІХ століття – в Грузію, яка користувалася автокефалією, та в Бессарабію, приналежну до Вселенського Патріархату. А після ІІ Світової війни ця Церква і сталінська держава взагалі мали намір провести у Москві так званий Вселенський собор і оголосити Патріарха Москви – «Вселенським» (про що свідчать відкриті зараз документи Патріархату Москви і сталінського уряду).

Всі ці та багато інших фактів і прикладів беззаконних і антиканонічних дій Церкви Росії, які були здійснені в минулому та продовжують чинитися зараз, включно з розпалюванням ворожнечі та суперечок в останні три роки у Церквах Кіпру і Греції, безперечно вимагають належної канонічної оцінки. Ми переконані, що Святійший давній Патріархат Олександрії разом з Першопрестольним Вселенським Патріархатом та іншими Богомудрими Патріархами і Предстоятелями Святійших Автокефальних Церков знайдуть належне канонічне рішення в такій ситуації, яке зупинить намагання Патріархату Москви перетворити себе у Православ’ї на когось, подібного до католицького Папи, а саме Православ’я – на російську етноцентричну секту.

Запевняємо Ваше Блаженство у нашій братній любові, підтримці та молитвах!

 

Вашого Блаженства

люблячий у Христі брат

Епіфаній,

Митрополит Київський і всієї України

Київ,

15 січня 2022 р.

Категорія: Новини Української Православної Церкви (ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ) | Додав: vepam (15.01.2022)
Переглядів: 80 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: